loading

Farkımız

Farkımız

Farkımız

1- 1 YIL VEYA 100.000 KM. GARANTİ :
Firmamız müşteri memnuniyetini ön planda tutarak. Yapılan tüm işlerde 1 yıl veya 100.000 KM  GARANTİ VERMEKTEDİR. Garanti süresince meydana gelebilecek her türlü revizyon arızası ve tüm masraflar firmamız tarafından karşılanmaktadır.


 
2 - YÜZEY PÜRÜZLÜLÜK :
 Yüzey pürüzlülüğü motorun yağ sarfiyatını ve ömrünü belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Honlama sonrasında segmanlar tarafından sıyrılan yağın tutulabilmesi için uygun sayıda ve derinlikte yağ cepleri oluşması gerekmektedir. Ayrıca segmanların aşınmadan çalışabilmesi için silindir yüzeyindeki pürüzsüzlükte çok önemlidir. Firmamızda bulunan yüzey PÜRÜZLÜLÜK ölçüm cihazı ile bu işlem her silindir için ayrı ayrı yapılır ve ölçüm sonuçları alınır. Ölçüm sonuçlarında çıkan Ra, Rz, R3z, Rt, Rpk, Rvk gibi değerler yorumlanarak yüzeyin pürüzlülük kalitesi belirlenmiş olur. 


 
3-PLATO HONLAMA :
 Plato honlama, pürüzsüz bir yüzeyin avantajlarına sahip olurken, sıyrılan yağın tutabilmesi için gerekli yüzey yapısına ulaşabilmenin tek yoludur. İki adımlı honlama sistemi ile segmanın çalışması için gerekli pürüzsüz yüzey ve sıyrılan yağın tutulabilmesi için gerekli yağ cepleri yaratılır. Plato Honlama yapılmadığı zaman motorda;
 

* Revizyon sonrası aşırı yağ sarfiyatı ve kartere kompresyon kaçağı (üfleme) şikayetleri görülmekte,
* Segmanların kenarlarında parlaklaşma
* Segmanlarda incelme
* Aşırı segman ağız açıklıkları gözlemlenmektedir. 
 Bu yüzden servisimize gelen bütün motorlarda silindirler Plato Honlama yöntemi ile honlanır.


 
4-YÜZEY SERTLİĞİ :
Yüzey sertliği, sertlik ölçme cihazıyla kontrol edilir. Yeterli sertlik motor perfomansı için çok önemlidir. Ölçülecek yüzeylerde, ısınmadan dolayı yumuşaklık veya aşırı sertlik meydana gelebilir. Örnek verecek olursak silindir kapağında yüzey sertliğinin azalması contanın yanmasına, krank milinde oluşan aşırı sertlik ise krank milinin kırılmasına sebep olabilir. Firmamızda bulunan yüzey sertlik cihazıyla motor üreticilerin verdiği değerler içersinde gerekli ölçümler yapılmaktadır.


 
5-YAPILAN İŞLERİ MARKA VE NUMARALAMA:
 Firmamızda yapılan tüm işler dosyalama sistemi ile kaydedilir. Yapılan her işe marka ve numara vurularak yapılan işler takip edilir.


 
6-FOTOĞRAF VE E-MAİL:
Yapılan işlemler öncesinde gerekli bilgi veya problemli bir durumla karşılaşılması durumda müşterilerimize fotoğraf veya e-mail ile bilgi verilir. Fotoğrafta supap gayd yuvasında kanal oluşmuş bir silindir kapağını görüyorsunuz.


 
7-SUPAP YUVA REKTİFİYESİ:
  Yuva taşlama işlemi yerini otomatik yuva rektefiyesi tezgahlarına bırakmıştır. Firmamızda bulunan SERDİ 3.0 ve SERDİ 3.1 tezgahları ile supap yuvaları otomatik merkezleme ile hatasız yapılmaktadır.Bu teknoloji ile supap kaçırma ve motorda düzensiz çalışma arızalarına son vermiş oluyoruz. Özellikle yeni nesil araçlarda bu sistemin motorun performansını ve yakıtını etkilediği kanıtlanmıştır.