loading

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

OTO FEN firması 1968 yılında ORHAN CAVUNT tarafından kurulmuştur. 1968-1971 yılları arasında Eski Garaj arkasında 1 adet torna, 1 adet supap taşlama, 1 adet matkap ile ufak bir atölyede faaliyete başlamıştır. 1971-2000 yılları arasında Gençosman postanesi karşısında 50 m2 kapalı alanda 29 sene hizmet vermiştir.
 
Burada yapılan işlerle kendini iyiden iyiye Bursa ve civar illerde tanınan bir firma haline getirmiştir.Doksanlı yılların sonlarında ise bayrağı oğulları HAKAN ve SERKAN CAVUNT 'a devrettikten sonra, bu atölye firmamıza yetmemiş gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve daha iyi bir hizmet verebilmek için 2000 yılı Haziran ayında ise bugünkü yerimiz olan Beşevler Küçük Sanayi Sitesi 59. Blok No 27-28’de çalışmalarımıza devam edip. 2011 yılının başında,bünyesine motor rektifiye işini de dahil ederek,bu tarihten itibaren Motor ve Silindir Kapak Yenileme olarak hizmet vermekteyiz.
Firmamız 400m2 kare kapalı, 75m2 açık alan üzerine kurulmuştur. Gerek makine parkı gerekse çalışma alanı olarak Türkiye’nin sayılı atölyelerinden biriyiz. Firmamızda tek silindirli motordan büyük gemi motorlarına kadar her türlü motor ve silindir kapak revizyon işlemini yapmaktayız. Bunun yanında modifiye ve özel tasarımlar yapılmaktadır.
 
Sayın Müşterimiz,
 
Malumunuz üzere çağımız bilgi ve teknoloji çağıdır. Her geçen gün yeni yeni buluşlarla birlikte daha hassas işler ortaya çıkmaktadır. Bazı motorlarda, silindir başına iki supaptan dört veya beş supaba, 5.000 devirden 16.000 devire doğru bir gelişme yaşanmaktadır. Motor teknolojisinin gelişmesine paralel olarak motorlar daha karmaşık bir hal almıştır.  Bu nedenle motor ve kapak revizyonlarında çeşitli sıkıntılar ortaya çıkmaktadır.Motor ve silindir kapağında yapılacak bir hata büyük maliyetleri ortaya çıkartmaması için, revizyon sırasında yapılacak işlemler çok daha hassas olmalıdır.
 
OTO FEN firması olarak 1968'den beri hizmet verdiğimiz bu sektörde bu bilinç içerisinde çalışmaktayız. Firmamıza gelen her motor büyük bir titizlikle incelenir ve arıza tespiti yapılır. Motor rektifiye ve silindir kapak revizyon işlemlerinde şu hususlara önem veririz:
-Uygun aparatlar kullanarak montaj
-Sağlıklı ölçüm
-Katalog değerlerine göre uygun boşluk ayarları
-Temizliğe azami itina
-Montajın ve işçiliğin her aşamasında doğruluk kontrolü
Yapılan her motor yenileme işleminde, işçilikten doğan hatalara karşı 1 yıl garanti vermekle birlikte, konusunda uzman kadromuzla müşterilerimize her konuda yardımcı olmaktayız. Firmamıza teslim edilen her işin kalitesi yeterli olmadığı ve bunun bir belge halinde müşterilerimize sunmanın ne kadar önemli olduğu bilinci içersindeyiz. Revizyon raporu adı altında sunulan bu belgenin biri sizde diğeri firmamızda kalacak şekilde hazırlanmaktadır. Adınıza açılacak bir dosya ile işlerinizin takibi bizim için kolay olacaktır.


OTO FEN firması olarak ilkemiz her zaman daha ileriye gitmektir. İyinin daha iyisi varsa ona ulaşmaktır. Bu bilinç içersinde gelişen teknolojiyi her zaman yakından takip etmekteyiz. Yaptığımız araştırmalar sonucu hatalı yapılan motor revizyonu yüzünden motorun gerçek performansını veremediğini veya kısa bir sürede arıza tekrarı yaşandığını görmekteyiz.
Sizlere önerimiz şudur; işlerinizi yaptıracağınız taşeron firmaları araştırınız. Daha iyi bir firma bulmak için hatalı bir işin yapılmasını beklemeyiniz. Bu durumda iş, zaman ve müşteri kaybı kaçınılmaz olacaktır. 
Saygılarımızla....


OTO FEN MOTOR VE SİLİNDİR KAPAK YENİLEME SAN.TİC.LTD.ŞTİ
HAKAN - SERKAN CAVUNT